Akademia Techniki Kaszów

01
O Kliencie

Akademia Techniki Kaszów to oficjalna fila szkoleniowa Wisły Kraków. Jest objęta programem szkoleniowym Coerver Coaching. Metody Coerver’a skupiają się głównie na rozwoju umiejętności indywidualnych i grze w małych grupach. System rekomendowany i używany w czołowych klubach i federacjach piłkarskich takich jak Angielska Premier League, Francuska Federacja Piłkarska, Australijska Federacja Piłkarska, czy Japońskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej. Główne cele Coerver® Coaching to rozwój dobrze wyszkolonych, pewnych siebie i kreatywnych piłkarzy, bezpieczeństwo i profesjonalna organizacja zajęć najwyższej jakości oraz kształtowanie wartości przez sport m.in. szacunku dla innych. 

Redesign logo

Dlaczego ta zmiana?

Gdy z początkiem roku 2022 zapadła decyzja o zmianie nazwy Akademii Piłkarskiej Kaszowianka, chętnie podjęliśmy się współpracy w zakresie redesignu obecnie funkcjonującego logo. Zmiana nazwy była podyktowana chęcią zaznaczenia technicznego aspektu Akademii, gdyż jak podkreśla jej właściciel, Pan Bogusław Gaweł, to właśnie technika jest najważniejszym aspektem w piłce nożnej.

Z czym się zmierzyliśmy?

Pierwszym elementem, od którego zaczęliśmy etap projektowy było dostosowanie kolorystyki, która była jednym z problemów poprzedniego logo. Kłopot pojawiał się przy wszelkich wydrukach, na których kolor niebieski wpadał w fiolet co istotnie zaburzało identyfikację wizualną. Problemem był również brak uproszczonej wersji logo, niezbędnej do powielania go metodami grawerowania, wycinania czy tłoczenia.

Stara kolorystyka

Stara kolorystyka przy wydruku

AK logo stareATK nowe

Nowe logo

Projektując nowe logo inspirowaliśmy się przede wszystkim słowem “technika”. Postanowiliśmy wykorzystać proste, techniczne kształty i przecinające się linie, które tworzą litery “A” i “T”, podkreślając tym samym najważniejsze wartości Akademii. Litery te wpisane są dodatkowo w kształt gwiazdy – takiej samej jak w logo Wisły Kraków. Prezentuje to powiązanie Akademii z największym krakowskim klubem piłkarskim. Dwie gwiazdy i data zostały zachowane z poprzedniego logo, aby utrzymać spójność historyczną znaku. Sam kształt herbu utworzony został dzięki czterem przecinającym się okręgom. Jest to kolejny symbol akcentujący nową nazwę. Bo technika to klucz do sukcesu.

Projekt logo Akademia Techniki Kaszów
Projekt logo Akademia Techniki Kaszów

Koncepcje strojów

Zobacz też inne projekty

Poprzedni projekt

Owocne Treści

Logo i strona www

Zobacz

portfolio

Następny projekt

MULTISOLAR

Projekty graficzne 

Zobacz

Podobają Ci się nasze projekty?