01
Tworzenie nowej marki

Branding

Branding, czyli budowanie świadomości marki. Od strategii do kreacji wizualnej.

Samo pojęcie słowa “branding” jest dość złożone i najłatwiej je zrozumieć dzieląc na dwie grupy. “STRATEGIA” i “KREACJA”. Zobacz jak pracujemy nad rozwojem marki i w jaki sposób przebiega proces projektowania brandu.

1

Strategia, czyli projektujemy fundamenty.

Branding rozpoczynamy od zaplanowania strategii. Projektując dobry brand nie można pomijać tego etapu. To esencja i podwaliny pod budowę naszej marki. Skuteczna strategia to połączenie wielu etapów pracy. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

Etap
1
Analiza rynku

Zaczynamy od dogłębnej analizy otoczenia firmy. Co to znaczy? Dokładnie przyglądamy się konkurencji oraz firmom partnerskim. Analizujemy ich działania na rynku i kanały komunikacji. Szukamy mocnych i słabszych stron. Taka analiza pozwala określić braki rynkowe, ale i ogranicza niebezpieczeństwo nieumyślnego popełnienia plagiatu w późniejszej kreacji wizualnej.

Etap
2
Analiza grupy docelowej

Jeden z najważniejszych elementów budowania marki, który znacząco wpływa na jej sukces. Poznanie tak zwanego targetu, czy inaczej "Brand Persony" jest sprawą kluczową, choć nie łatwą. Grupa docelowa nie może być ani zbyt ogólna, ani zbytnio zawężona. Tworzymy profil "Klienta Idealnego", czyli właściwie przedstawiciela segmentu Twoich głównych konsumentów i na tej podstawie budujemy dalszą strategię komunikacji Twojej marki.

Etap
3
Big Idea

Określamy dewizę Twojej firmy. Główny element i myśl przewodnią, którą kieruje się Twoja marka. To mała - wielka rzecz, która pomaga w budowaniu świadomości marki. To istota i esencja Twojej firmy definiująca to czym i po co się zajmuje.

Etap
4
Piramida wyróżników
i "tone of voice"

Tworzymy zbiór indywidualnych cech  Twojej marki, które odróżniają ją od konkurencji. Określamy tak zwany "tone of voice", czyli styl komunikacji z klientem. Język spójny z wizją Twojej firmy i dopasowany do grupy docelowej.

Etap
5
Określenie kierunku rozwoju

Ostatni etap strategii. Wspólnie z klientem określamy kierunek rozwoju firmy i główne kanały komunikacji w oparciu o wcześniej zdefiniowaną grupę docelową. Jest to krok kończący pracę nad strategią i tym samym rozpoczynający etap kreacji wizualnej.

2

Kreacja, czyli projektujemy wygląd marki.

Kreacja wizualna to coś co większość nazywa właśnie mianem “branding”. Na tym etapie powstaje między innymi logo, brandbook, czy Key Visual. Zakres prac nad kreacją wizualną uzależniony jest w dużej mierze od potrzeb i budżetu klienta i ustalany jest indywidualnie. Spójrz jak przebiega praca nad podstawowymi elementami identyfikacji wizualnej.

 • Naming

  To nic innego jak tworzenie nazwy firmy, marki, bądź produktu. W świecie przesyconym treścią, wymyślenie unikatowej i chwytliwej nazwy nie jest sprawą prostą. Nazwa ta musi być przede wszystkim ponadczasowa i nie ulegać trendom. Bierzemy pod lupę konkurencję, wolne domeny, zarejestrowane znaki firmowe i wiele więcej elementów, aby zapewnić Twojej marce jak najłatwiejszą drogę do sukcesu.

 • Logo

  Ten często niepozorny i mały znaczek ma ogromną wartość i przykładamy do niego maksymalną uwagę. Żadna linia i żaden kształt nie mogą być przypadkowe. Dobre logo jest przemyślane, proste, łatwo rozpoznawalne i ponadczasowe. Paradoksalnie to właśnie projekt najprostszego logo jest najbardziej czasochłonny, ale i przynosi najlepsze efekty w budowaniu silnej i rozpoznawalnej marki.

 • Brandbook

  Inaczej Księga Znaku, lub Księga Marki. To zbiór zasad i dokumentacja identyfikacji wizualnej, która służy za instrukcję stosowania logo, ale i często opisuje również wiele więcej kluczowych elementów identyfikacyjnych marki. Znajdują się tam chociażby standardy wystroju wnętrz firmowych oddziałów, zasady oklejania samochodów, czy nawet standardy obsługi. Podstawowa Księga Znaku zawiera natomiast przynajmniej takie elementy jak opis konstrukcji logo, zasady stosowania logo wraz z zastrzeżeniem niedozwolonych modyfikacji, pola ochronne, kolorystykę i typografię.

 • Key Visual

  Tłumacząc na język polski "Klucz Wizualny" marki to w dużym uproszczeniu właśnie wygląd całej Twojej firmy. Samo logo bowiem nie definiuje tego jak Twoja marka wygląda w oczach klienta. Key Visual natomiast to nie jeden element graficzny a raczej zbiór elementów, który tworzy strukturę wizualną. To wszelkiego rodzaju ilustracje, kolory, ikony i układy graficzne, które mają za zadanie tak zapaść odbiorcy w pamięć, że będzie wiedział na jakiej stronie, lub w jakim sklepie się znajduje nawet gdy nigdzie nie widać Twojego logo.

 • Projekty wizerunkowe

  Mocno związane właśnie z Key Visual. O ile klucz wizualny to zbiór elementów graficznych wpływających na postrzeganie Twojej marki, tak projekty wizerunkowe to właśnie tworzenie tychże grafik. Projektami takimi mogą być chociażby Twoja strona internetowa, wszelkiego rodzaju grafiki na social media, opakowania produktów, czy billboardy. Wszystkie grafiki tworzone w strukturach jednej firmy muszą być ze sobą spójne, aby utrwalić wygląd Twojej marki w umysłach klientów.

 • Akcydensy

  Wszelkiego rodzaju jednoarkuszowe materiały firmowe. Każdy, nawet mały element graficzny firmy pracuje na jej wizerunek. Dlatego wszystkie ulotki, wizytówki, plakaty, czy papier firmowy nie mogą być projektowane bezmyślnie i przypadkowo. Nasze projekty zawsze opieramy na ustalonych zasadach Key Visual, dzięki czemu masz pewność, że nikt nie pomyli Twojej firmy z konkurencją.

02
Odświeżanie istniejącej marki

Rebranding / redesign

Twoja marka potrzebuje odświeżenia?

Wiele firm działających na rynku nie posiada dobrej identyfikacji wizualnej. Zaniedbanie tej kwestii to duży błąd, który niestety pozostawia Twoją markę daleko z tyłu za konkurencją. Jak powszechnie wiadomo ludzie kupują oczami, dlatego tracisz czas i pieniądze na nieskuteczne reklamy, które nie przynoszą zadowalających efektów. Jeśli Twoja firma należy do tego grona, napisz do nas. Przygotujemy dla Ciebie darmową i niezobowiązującą ofertę.

Chcesz porozmawiać o najlepszych rozwiązaniach dla Twojej firmy?